Menaxheri i Aki Rahimovskit njoftoi: Duket se shkaku i vdekjes është dobësimi i zemrës, këngëtarja kishte 6 stente

Aki Rahimovski / Facebook
Aki Rahimovski / Facebook

Djali i tashmë të ndjerit Aki Rahimovski, Kristijan Rahimovski ditët e fundit ai kishte parandjenjë se gjendja shëndetësore e babait të tij po përkeqësohej. Menaxheri Damir Osredecki dhe ai mësoi për vdekjen e Aki-t pak pas orës 13:XNUMX, raportojnë lajmet kroate "Mëngjes".

Menaxheri i tha publikut se djali e kishte të vështirë të merrte lajmin.

“Christian ndihet shumë keq dhe nuk mund të flasë. “Çdo ditë e dëgjonin Akin dhe para disa ditësh më thoshte se kishte frikë nga babai, pasi e pa që nuk ishte mirë”, tha Damir.

Pak njerëz e dinë se në vitin 2018 Aki pësoi një goditje në tru, por pas disa muajsh ai foli hapur se si u shërua nga sëmundja. Më pas ai deklaroi se kishte ndryshuar zakonet e jetës, edhe pse e kishte të vështirë, por gjithsesi ndihej mirë. Menaxheri i tij tha për publikun se arsyeja e përkeqësimit të menjëhershëm të shëndetit të tij sot dyshohet se ka qenë për shkak të zemrës së tij, pasi Aki-t i kishin vendosur gjashtë stente.

Kur gjendja e tij u përkeqësua mëngjesin e sotëm, ai u shtrua menjëherë në spital, por pas disa orësh fatkeqësisht Aki ndërroi jetë. Lajmi i hidhur u përhap nga të gjitha mediat ballkanike dhe në faqen zyrtare në Facebook të grupit “Parni Valjak” u shfaq një foto bardh e zi e Aki-t me urimin e fundit dhe një varg nga një këngë.

Këngëtari i “Parni Valjak” Aki Rahimovski ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare

Video e ditës