Ka folur edhe Severina: Nga presioni i ish-partnerit kanë ardhur në shtëpinë e nënës sime

Foto: Instagram/Severina/Igor Kojić

Njëherë Severina u dënua gabimisht me gjobë për fyerje dhe nënçmim të një punonjësi social vitin e kaluar, njoftoi gjithashtu ekipi i saj i marrëdhënieve me publikun. Ata thonë se Severina nuk e ka ofenduar punonjësen sociale dhe se do ta apelojë vendimin e gjykatës.

“Severina nuk ka fyer, por ka protestuar për shkak të veprimeve të kundërligjshme të Qendrës për Shqetësime Sociale dhe ka paralajmëruar se do t'i raportojë dhe do të shpallë publikisht veprimet e tyre të kundërligjshme. Severina sigurisht që do ta apelojë këtë vendim”. ekipi i saj i tha kroat "Index".

Ata thonë se në këtë rast bëhet fjalë për një punëtor në Qendrën për Shqetësime Sociale, në procedurën e të cilit janë konstatuar një sërë gabimesh. “Bëhet fjalë për një punonjëse sociale, e cila nga mbikëqyrja administrative u konstatua se kishte bërë një sërë gabimesh në procedura, për këtë arsye Qendra për Shqetësime Sociale ku ajo punonte është ndryshuar dhe tani çështjen e trajton një qendër tjetër. ”, thotë ekipi i Severinës.

Sa i përket rastit në të cilin Severina u dënua pa të drejtë, nga ekipi i saj për marrëdhënie me publikun, thonë se ka qenë një bisedë që ka ndodhur mes këngëtares dhe punëtores, pasi Severina është njoftuar se do të vinte Qendra për Shqetësime Sociale për t'i mbledhur. kontrolloni kushtet në të cilat jeton nëna e saj.

“Në rastin konkret, bëhet fjalë për një bisedë me punonjësen sociale pasi Severina u njoftua se do të vinte në mbikëqyrje për të kontrolluar kushtet në të cilat jeton nëna e saj, edhe pse më parë e njëjta punonjëse sociale pretendonte se do të injoronte denoncimin e motrës. , sepse e panë nënën në shtëpinë e saj dhe panë që gruaja ishte mirë dhe se ishte e kujdesur për të. Por për shkak të presionit të një ish-partneri të fuqishëm financiar, për të cilin ka edhe prova të shkruara, Qendra vendosi sërish të vinte në ambientet ku jeton nëna e Severinës, gjë që ishte poshtëruese për 86-vjeçaren për të cilën këngëtarja kujdeset. “tha skuadra e Severinës.

Nga survejimi u konstatua se Severina po kujdesej për nënën e saj.

“Në survejimin, natyrisht, u konstatua se Severina kujdeset për nënën e saj, ashtu siç kujdeset për fëmijën e saj në mënyrën më të mirë të mundshme që nga lindja. Fjala vjen, motra e Severinës nuk e kishte parë nënën e tyre për vite të tëra para kësaj dhe Severina përveçse kujdeset për nënën dhe fëmijën, kujdeset edhe për vajzën e motrës që në moshën 19-vjeçare”, sqaron ekipi i Severinës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës