Po finalizohet marrëveshja për hyrjen e Aleancës në Qeveri, çfarë merr partneri i ri qeveritar?

Foto: Qeveria e RSM

Burime nga Aleanca për Shqiptarët për TV21 informojnë se marrëveshja për hyrjen e kësaj partie në Qeveri është në fazën përfundimtare.

Bisedimet mes grupeve të punës janë intensifikuar dhe sonte ose nesër pritet të finalizohet marrëveshja për të gjitha dikasteret në ekzekutivin e AA-së.

Sipas të njëjtave burime, AA pritet të marrë në dorë Ministrinë e Shëndetësisë, Drejtësisë dhe një ministri tjetër ende të paidentifikuar.

Ndërsa ai shkruan Telma Krenar Loga do të jetë Ministër i Drejtësisë, a Fadilj Cana Ministri i Shëndetësisë. Kjo, siç mësoi televizioni, është rënë dakord sot mes partnerëve të rinj të koalicionit në qeveri. Loga është anëtare aktuale e KSHZ-së dhe Tsana është infektologe në Klinikën Infektive.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës