Sally: Do të shihemi edhe pesë herë këtë javë, kështu që do të shihemi në të ardhmen

sallat bekim
Bekim Sali / Foto: “Shtypi i Lirë”, Dragan Mitreski

Ministri i Shëndetësisë Bekim Sali nuk e di nëse Alternativa ka hequr dorë nga ai, pas informacioneve se ministri i ri i Shëndetësisë do të jetë nga Aleanca për Shqiptarët, pasi negociatat mes Qeverisë dhe Aleancës për hyrjen e partisë opozitare në pushteti janë në vazhdim. Sally nuk u përgjigj nëse Alternativa do të largohet nga Qeveria nëse Aleanca bëhet pjesë e qeverisë.

“Nuk e di nëse kanë hequr dorë, por japin mundësinë nëse emri Bekim Sali është pengesë për të mos insistuar me çdo kusht”. Gjërat duhet të përcaktohen, nëse prioritet është individi apo politika dhe nuk besoj se kjo është dalja ime e fundit publike, sepse këtë javë do të promovojmë të gjitha qendrat që kanë marrë pajisje nga Banka Botërore dhe do të shihemi. të paktën edhe pesë herë të tjera, dhe do ta shohim në të ardhmen. Nuk e di se kush do të jetë ministri i ri dhe nëse ka ndonjë gjë të caktuar. Unë nuk ndjek një politikë ditore. Po mundohem ta bëj si mision tim, sa jam këtu, të përmbush të gjitha premtimet që i kam bërë publikut”, tha Sali i pyetur nga një gazetar nëse kjo është performanca e tij e fundit si ministër i Shëndetësisë.

Sipas tij, mjafton një vit në detyrë për të thënë se çfarë ka bërë në dikaster.

"Është e rëndësishme që ajo që thoni publikisht ta ruani dhe ta ndiqni", tha Sally.

I pyetur nëse Alternativa do të mbetet në Qeveri nëse AA bëhet partner i ri i qeverisë, ministri thotë:

“Ju po kërkoni një politikë të nivelit të lartë që nuk është pjesë e Ministrisë së Shëndetësisë”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës