'Ai dëshiron të jetë i lumtur': Ish-gruaja e Ben Affleck e ndihmon atë të rregullojë martesën me Jennifer Lopez

Jennifer Garner, Jennifer Lopez dhe Ben Affleck / Foto: EPA

Aktorja Amerikane Jennifer Garner (52) dyshohet se “inkurajon” ish-bashkëshortin e saj Ben Affleck (51) për të “punuar për martesën” me këngëtaren Jennifer Lopez (54) për shkak të thashethemeve për divorcin e tyre.

“Ajo e mbështet plotësisht marrëdhënien e tyre dhe nuk dëshiron asgjë më shumë se ai të jetë i lumtur”. një burim i tha Us Weekly.

Garner, i cili ishte i martuar me Affleck nga viti 2005 deri në 2018, gjithashtu e di se si fama "mund të ndikojë" në marrëdhënien e çiftit, vazhdoi burimi.

Paraprakisht në media u raportua se Affleck “i erdhi në vete” për lidhjen e dështuar me Lopez (54) dhe kuptoi se ata ishin duke shkuar drejt divorcit.

"Sikur të kishte një mënyrë për të mos u divorcuar për arsye të çmendurisë së përkohshme." “Ai ndihet sikur dy vitet e fundit ishin vetëm një ëndërr me ethe, dhe tani ai po vjen në vete dhe e kupton se nuk ka asnjë mënyrë që kjo të funksionojë”, tha një burim për Page Six.

Ben Affleck dhe Jennifer Lopez
Foto: Michael Tran/AFP/Profimedia

Thashethemet për divorcin e çiftit janë ndezur që nga java e kaluar, pasi u zbulua se Affleck jetonte i ndarë nga gruaja e tij.

“Jen dhe Ben kanë probleme në martesën e tyre. Shumicën e kohës ata janë në dy anë krejtësisht të ndryshme”, thanë burimet për Us Weekly.

Të premten, burimet i thanë Page Six se Affleck po kërkon një shtëpi të re në Los Angeles ndërsa Lopez po kërkon të blejë pronën e saj.

Affleck u pa në recitalin e vajzës së tij gjatë fundjavës pa unazën e martesës. Pavarësisht thashethemeve, Affleck dhe këngëtarja u panë dhe u fotografuan gjithashtu të dielën teksa merrnin pjesë në një event në Teatrin Aero në Santa Monica, Kaliforni.

Çifti u martua në korrik 2022 dhe ende nuk kanë komentuar publikisht për thashethemet e tyre për divorc.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës