Rooseveltova po rindërtohet nga Ilindenska në Partizanska

Së fundmi filloi rikonstruksioni i rrugës Rooseveltova në shtrirjen nga Bulevardi Ilinden deri në Bulevardin Partizanski Ordaje, pra po rikonstruktohet një sipërfaqe prej 7350 metrash katrorë. Afati për përfundimin e punimeve është dy muaj dhe siç thonë nga Qyteti i Shkupit, me rikonstruksion do të mundësohet siguri dhe siguri e shtuar për të gjithë përdoruesit e rrugës.

Përveç rrugës së re, po punohet për stabilizimin e bazës së rrugës, e cila shmang ndërtimet jocilësore që mund të çojnë në shembjen e saj, dhe zona e këmbësorëve do të marrë një pamje të re moderne me peizazhe të përshtatshme hortikulturore - Qyteti informon.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës