Forcat ruse të sigurisë vranë të burgosurit që mbanin peng dy roje

Foto: Rawpixel / CC0 / domeni publik

Forcat ruse të sigurisë sulmuan një qendër paraburgimi në Rusinë jugore dhe vranë gjashtë të burgosur që mbanin peng dy roje burgu, raportojnë mediat ruse.

Gjashtë të burgosur që morën peng dy roje në një qendër paraburgimi në qytetin e Rostov-on-Don janë "likuiduar", raportojnë mediat ruse.

– Pengët në qendrën e paraburgimit në Rostov-on-Don janë të padëmtuar, tha Shërbimi Federal i Burgjeve të Rusisë.

Paraprakisht ishte bërë e ditur se gjashtë të burgosurit kishin shkopa gome, thika dhe sëpata, dhe mes tyre ka edhe të akuzuar për lidhje me grupin Shteti Islamik.

Një grup të burgosurish po mbajnë peng roje në Rusi, duke pretenduar se janë anëtarë të Shtetit Islamik

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës