Një gazetar rus u vra në sulmet në Zaporozhye

Semyon Eremin, korrespondent ushtarak për gazetën ruse Izvestiya/Foto. H

Semyon Eremin, një korrespondent lufte për gazetën ruse Izvestia, u vra në një sulm me dron të premten. në Zaporozhye, Ukrainën juglindore.

Sipas gazetës ruse, 42-vjeçari Eremin u plagos për vdekje në rajonin e Zaporozhye nga ku po raportonte.

Në emër të Izvestia, ai mbuloi disa nga betejat më të përgjakshme gjatë luftës në Ukrainë. Midis tyre, beteja për kapjen e Mariupolit, e cila në vitin 2022 u rrethua nga trupat ruse për gati tre muaj.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës