Ushtria ruse pushtoi fshatin Bogdanovka në Ukrainën lindore

Ministria ruse e Mbrojtjes njoftoi sot se ushtria ruse pushtoi fshatin Bogdanovka, midis Bakhmut dhe Chasov Yar në Ukrainën lindore.

Njësitë e forcave "jugore" kanë pushtuar plotësisht fshatin Bogdanovka, në Republikën Popullore të Donjeckut", tha Ministria e Mbrojtjes ruse.

Bogdanovka kishte më pak se 100 banorë para luftës, është më pak se 10 kilometra nga Chasov Yar, qyteti ku ushtria ruse u drejtua pasi mori Bakhmutin në pranverën e vitit 2023

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës