Rusët po kryejnë teste të gjera në mjetin luftarak të kapur Bradley

Ushtria ruse kreu një test armësh në një automjet luftarak të këmbësorisë Bradley të kapur në Ukrainë.

Qëllimi i testeve gjithëpërfshirëse është identifikimi i pikave vulnerabël dhe vlerësimi i aftësive të këtij mjeti luftarak të këmbësorisë.

Gjatë provave automjeti iu nënshtrua zjarrit të hapur nga autotopi standard 30 mm 2A42, duke përdorur fishekë 3UBR6 dhe 3UBR8.

Ndërsa rezultatet e testit mbeten sekrete, provat vizuale nga ekranet në bykun e Bradley tregojnë shenja tipike të testimit të armëve.

Për më tepër, të gjitha blloqet e armaturës reaktive shpërthyese, të njohura si pllakat e blinduara reaktive Bradley, janë hequr nga anët e bykut, me sa duket për analiza të hollësishme.

Forcat ruse po studiojnë me përpikëri mostrat e kapura të automjeteve ushtarake perëndimore dhe armëve të gjetura në fushën e betejës në Ukrainë për të identifikuar dobësitë e tyre.

Analistët sugjerojnë se rusët nuk kanë gjasa të përpiqen të përsërisin pajisjet ushtarake perëndimore për shkak të dallimeve në konceptet taktike dhe kufizimeve teknologjike të bazës së tyre industriale, të cilat mund të pengojnë prodhimin e kopjeve me cilësi të lartë të armatimit amerikan ose evropian.

Testimi i automjeteve ushtarake të kapur nënvizon përpjekjet e vazhdueshme të Rusisë për të mbledhur inteligjencë dhe për të përmirësuar të kuptuarit e saj të teknologjisë ushtarake perëndimore.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës