Rusia paralajmëron: Kushtet e ardhshme për paqen në Ukrainë do të jenë më të vështira

Sergey Naryshkin (Foto: Wikipedia)

Nëse propozimet aktuale të paqes të presidentit rus Vladimir Putin refuzohen, kushtet për të tjerat do të jenë më të vështira, tha sot drejtori i Shërbimit Informativ Rus (SVR) Sergej Naryshkin.

Në të njëjtën kohë, ai nuk tha se nga kush duhet të pranohen apo refuzohen propozimet në fjalë.

- Kushtet e mëposhtme në të cilat mund të arrihet paqja dhe të nënshkruhet një lloj marrëveshje paqeje do të jenë më të ndërlikuara për Ukrainën dhe më të vështira, theksoi Naryshkin.

Në të njëjtën kohë, ai tha se deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg sot se aleanca po diskuton vendosjen e armëve bërthamore në gatishmëri ka për qëllim frikësimin.

“Duhet ta trajtojmë këtë deklaratë me qetësi, shtoi ai.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës