Dreka për sot: Shijoni makarona kremoze në salcë spinaqi

Foto: Profimedia

Bëni këtë makarona kremoze dhe shijojeni si një italiane. Salca është aq e lëngshme dhe i jep makaronave një shije të veçantë.

Për të gjithë ata që nuk kanë shumë kohë për të përgatitur drekën, kjo recetë është një zgjidhje ideale. Qytetet em janë të kënaqur.

Përbërësit:

- 400 gram spinaq
- 400 gram makarona (spageti, makarona, petë - çdo gjë)
– 200 gram djathë
- 150 ml qumësht
- kripë dhe piper
- 2 thelpinj hudhër
– një kub gjalpë

përgatitja:

Gatuani makaronat dhe lërini mënjanë. Në një tenxhere të thellë kaurdisim spinaqin me pak gjalpë. Shtoni erëza dhe hudhër në të. E ziejme me pas shtojme djathin dhe e leme te shkrije pak. Shtoni qumështin dhe makaronat. E trazojmë dhe e lëmë të ziejë për disa minuta. Shërbejeni të nxehtë!

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës