Ronaldo ka marrë një ofertë zyrtare nga Arabia Saudite me vlerë 225 milionë dollarë

Foto: EPA-EFE/Rolex dela Pena

Futbollisti më i mirë portugez i të gjitha kohërave Christiano Ronaldo ka ndërprerë kontratën me Manchester United të martën dhe tani ai është i lirë të zgjedhë klubin e tij të ri.

Ronaldo menjëherë filloi të lidhej me disa klube, ndërsa mediat botërore tashmë raportojnë se për Ronaldon ka mbërritur sërish një ofertë nga Arabia Saudite. Në fjalë ishte klubi më i njohur në këtë vend, Al Nasr.

Ronaldo në një intervistë me Piers Morgan konfirmoi se gjatë verës kishte një ofertë nga Arabia Saudite, por emri i klubit nuk u zbulua.

Oferta e re për Ronaldon ishte 225 milionë dollarë për një kontratë trevjeçare. Deri më tani nuk ka asnjë informacion nëse Ronaldo ka ndërmend ta pranojë këtë ofertë, por sigurisht që nuk do të ketë një gjë të tillë para përfundimit të paraqitjes së Portugalisë në Botëror.

 

Video e ditës