Ronaldinho konfirmoi: Djali im ka nënshkruar kontratë me Barcelonën

Foto: Pamja e ekranit

Braziliani Ronaldinho la gjurmë të thella duke veshur fanellën e Barcelonës dhe pikërisht në periudhën e vitit 2005 kur ishte pjesë e gjigantit katalanas lindi djali i tij. Joao Mendes.

Sot braziliani i famshëm ka konfirmuar se djali i tij ka nënshkruar kontratë me Barcelonën dhe do të jetë pjesë e akademisë së gjigantit nga Katalonia.

“Mund të konfirmoj se Barcelona ka nënshkruar një kontratë me Joaon. “Periudha në Barcelonë do të mbetet përgjithmonë pjesë e zemrës sime dhe tani vazhdon me djalin tim”, tha Ronaldinho.

Këtë deklaratë braziliani e bëri për mediat gjatë vizitës së tij në Spanjë, ku do të marrë pjesë në një ceremoni të “Mundo Deportivo”. Joao luan si sulmues dhe mbetet për t'u parë se si do të paraqitet te Barcelona.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës