“Romanca” mes Johnny Depp dhe avokatit të tij është një taktikë: Ja pse

Johnny Depp
Johnny Depp dhe avokatja e tij Camilla / Foto: EPA-EFE

Këto ditë më shumë se zakonisht ka “përshpëritje”. Camilla Vazquez, avokati i Johnny Depp i cili e përfaqëson atë në procese gjyqësore dhe shumë janë të bindur se mes të dyve ka më shumë sesa thjesht një marrëdhënie profesionale.

Thashethemet: Johnny Depp dhe avokatja e tij Camilla janë të dashuruar

Përqafimet e ngrohta, buzëqeshjet dhe afrimiteti i pabesueshëm mes Camilla-s dhe Depp-it kanë shkaktuar spekulime në publik, i cili është i bindur se bëhet fjalë për një lidhje dashurie.

Johnny Depp
Foto: EPA-EFE / BRENDAN SMIALOWSKI

Për të gjitha këto foli edhe një ekspert kryesor i gjuhës së trupit dhe aftësive komunikuese, duke sugjeruar se ndërveprimet e tyre janë pjesë e një “taktike” për ta portretizuar aktorin si një “hero romantik”.

“Ata duket se po flirtojnë, por ndoshta ky është truku”, tha ekspertja Judy James.

Ajo është e bindur se “afërsia” mes Depp-it dhe avokatit të tij shërben për ta bërë aktorin më të butë dhe më të pëlqyeshëm, ndryshe nga imazhi i ngacmuesit siç portretizohet nga ish-bashkëshortja e tij Amber Heard.

“Nëse një foto vlen më shumë se një mijë fjalë, këto ‘fjalë’ duken më shumë se romantike. “Sjellja e saj në gjykatë e kthen Depp-in në rolin e një heroi romantik dhe për fansat e tij do të jetë një lloj konfirmimi”, tha James.

Johnny Depp
Johnny dhe avokatja e tij Camilla / Foto: EPA-EFE / SHAWN THEW / POOL

Ajo iu referua edhe një fotoje të tyre duke u përqafuar me Vazquez-in me sy mbyllur dhe një buzëqeshje të kënaqur, duke e përshkruar situatën si “të stërvitur mirë për kamerat”.

Ndërkohë, përkundër pamjes që, siç thonë ata, i ngjan Megan Markle, Camilla i bëri fansat me tipare të tjera, e megjithëse shumëve iu pëlqyen këto skena “romantike” dhe uruan që aktori të kishte dikë si Camilla, avokati ka një lidhje të lumtur prej disa muajsh. .

Ndonëse ka vendosur të mos komentojë për momentin për marrëdhënien me klientin dhe spekulimet e shumta rreth tyre, ajo ka premtuar se do ta bëjë këtë kur të vendosë gjykata.

Johnny Depp
Johnny Depp / Foto: EPA-EFE / BRENDAN SMIALOWSKI /

Camilla njihet si një "hetuese e ashpër" dhe gjatë marrjes në pyetje të Amber Heard ai arriti ta bëjë atë të pranojë se ajo ende nuk e ka dhuruar shumën e rënë dakord që mori nga divorci për bamirësi - siç premtoi dhe deri vonë pretendonte në publik.

Që në fillim të procesit, avokati që punon në kompaninë “Brown Rudnick LLP” u favorizua nga shumë dhe u njoh si një person jashtëzakonisht i përqendruar i gatshëm për “të ndjekur drejtësinë deri në fund”.

Si kujtim, në gjyqin për shpifje, Depp kërkon 50 milionë dollarë dëmshpërblim dhe Hurd kërkon dy herë më shumë, ose 100 milionë dollarë.

Fansat e Johnny Depp sulmojnë vajzën e tij në Instagram

Video e ditës