RK Alkaloid suspendoi trajnerin e akuzuar për sulm fizik

Foto: RK Alkaloid

Drejtuesit e RK Alkaloid vendosën ta suspendojnë trajnerin për tre muaj Vlatko Koteski në tre muaj.

Koteski është suspenduar për sulm fizik ndaj një hendbollisti të ri në një turne në Hungari. Ngjarja është konfirmuar në buletinin e MPB-së më 6 qershor, dhe deri në njoftimin e sotëm, klubi nuk kishte bërë të ditur asgjë.

Në njoftim thuhet se pezullimi mund të ndërpritet ose të vazhdojë në varësi të rezultatit të hetimit.

“Pezullimi i shqiptuar mund të ndërpritet edhe para përfundimit të periudhës tre mujore për të cilën është shqiptuar, nëse është marrë vendim përfundimtar pas kryerjes së procedurës disiplinore në Klub, apo vendimit të shtetit kompetent. autoriteti që vendos për sjelljen e ndihmës trajnerit .

Puna korrekte, sistemi i përcaktuar i funksionimit, si dhe integriteti dhe besueshmëria në punë janë parimet bazë për të cilat qëndron ky klub. Klubi i kushton shumë rëndësi punës me kategoritë e reja të hendbollistëve, si dhe edukimit dhe kujdesit për zhvillimin e duhur dhe ndërtimin e personaliteteve të shëndetshme sportive.

Në përputhje me kulturën e klubit dhe frymën sportive, me organizimin e duhur dhe punën profesionale, RK Alkaloid do të vazhdojë të realizojë vizionin dhe misionin e saj për të mundësuar një proces cilësor dhe të avancuar stërvitor për zhvillimin dhe ndërtimin e hendbollistëve më të mirë në hendbollin maqedonas. Deklarata.

Babai i një hendbollisti të mitur nga Shkupi ka raportuar se trajneri ka sulmuar djalin e tij në Hungari

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës