Reese Witherspoon njoftoi në Instagram se po divorcohet pas 12 vitesh martesë

Foto: Profimedia

Aktorja dhe producentja amerikane, Reese Witherspoon, njoftoi se po divorcohej nga burri i saj Jim Toth. Aktorja e njohur dhe biondja më e famshme në botë ka ndarë lajmin e divorcit në Instagramin e saj.

Reese Witherspoon vendosi t'i jepte fund martesës së tyre vetëm disa ditë para përvjetorit të tyre të 12-të. Aktorja theksoi se në këtë moment prioritet kryesor është fëmija i tyre, por edhe e gjithë familja.

"Kemi disa lajme personale për të ndarë... Me shumë kujdes dhe konsideratë kemi marrë vendimin e vështirë për t'u divorcuar", filloi aktorja dhe vazhdoi:

Foto: Printscreen - Instagram

"Ne kemi shijuar vite kaq të mrekullueshme së bashku dhe ecim përpara me dashuri të thellë, mirësi dhe respekt të ndërsjellë për gjithçka që kemi krijuar së bashku. Prioriteti ynë më i lartë është djali ynë dhe e gjithë familja jonë ndërsa kalojmë në kapitullin tjetër", shkroi aktorja.

Reese dhe Jim u martuan në vitin 2011 në Kaliforni.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës