Receta për një kek të shijshëm me limon dhe manaferrë: Përfitoni nga stina e manaferrave

kek me limon dhe plakë
Tortë me limon dhe plakë / Foto: Print screen / Instagram

Plaku Vihet pas disa ditësh me diell pa reshje shiu për të pasur sa më shumë polen në lule, sepse i jep shije dhe aromë të dallueshme. Zgjidhni me kujdes vendet ku nuk ka ndotje aty pranë.Stina e manaferrës është në lulëzim të plotë, ndaj mos e lini të kalojë pa bërë diçka nga manaferra, sepse është e shijshme, por edhe shumë e shëndetshme. Njerëzit kanë ditur për vetitë e tij shëruese që nga kohërat e lashta - lehtëson inflamacionin, rregullon tretjen, stimulon djersitjen, pastron trupin nga toksinat e akumuluara…

Nga lulet mund të bëni gjithçka - nga ëmbëlsira dhe çaji te lëngu, mjalti dhe kokrrat e elderberry janë të shkëlqyera, duke u shfaqur në degë në fund të verës. Përdoret për të bërë reçel dhe marmelata, shurupe dhe kifle.

Tortë me lëng me limon dhe manaferrë

Përbërësit e nevojshëm:
Rreth bazës së të dhënave:
- 250 gr gjalpë pa kripë (shumë i butë)
- 200 g sheqer
- lëvozhga e grirë e 3 limonave
- 3 vezë
- 250 g miell
- 1 e gjysmë lugë çaji pluhur pjekjeje
- një çerek lugë çaji kripë
- 100 ml qumësht

Rreth veshjes:
- 3 lugë lëng limoni
- 100 ml shurup elderberry

Për lustër:
- 250 g sheqer pluhur
- 2 lugë lëng limoni

përgatitja:

Ndezni furrën në 175 gradë dhe derisa të nxehet filloni të gatuani. Kallepin (25x10 cm) e lyejmë me gjalpë dhe vendosim letër pjekjeje (në fund dhe anët) që të dalin pak nga furra (për ta bërë më të lehtë heqjen e kekut më vonë). Pastaj filloni të bëni bazën. Rrihni gjalpin dhe sheqerin, shtoni lëvozhgën e grirë të limonit dhe vezën një nga një, duke u kujdesur për secilën të rrahur mirë përpara se të shtoni tjetrën. Në një enë tjetër përziejmë miellin, pluhurin për pjekje dhe kripën, më pas përziejmë gjysmën e masës me gjalpin dhe pjesën tjetër. Kur masa të jetë bashkuar mirë, shtoni qumështin dhe më pas masën e mbetur të miellit. Masën e trazojmë edhe pak dhe e kalojmë në enën e përgatitur për pjekje, e rrafshojmë dhe e pjekim për 50 minuta deri në një orë, e kontrollojmë me kruese dhëmbësh, në mënyrë që kruese dhëmbësh të dalë e pastër nga brumi. Presimin e beni duke perzier shurupin e manaferres dhe kripen e limonit - vendoseni mbi biskoten e perfunduar, por fillimisht hapni vrima te vogla qe lengu te depertoje me thelle ne kek e cila me vone do ta beje me maje.Pas kesaj eshte koha per te bere kremin - rrihni. te gjithe perberesit e permendur qe te perzihen mire, me pas vendoseni mbi kek pasi e keni nxjerre nga kallep.

Video e ditës