Receta me kungull i njomë: Do të mbushë trupin tuaj me energji

Foto: kostyantyn manzhura / Alamy / Alamy / Profimedia

Pasi e ngarkojmë trupin me ushqime të forta e të yndyrshme, duhet të konsumojmë ushqime më të lehta për ta sjellë atë në ekuilibër. Sidomos në verë, kur rekomandohet të hahet ushqim më i lehtë.

Një nga mënyrat më të mira për ta bërë këtë janë supat, zierjet dhe zierjet.

Fjala potage vjen nga fjala franceze potage (pottage), që në përkthim do të thotë një supë e trashë, një zierje me perime të ndryshme me shtesa brumi. Është një pjatë franceze me shumë lloje të gjelbra dhe perime të tjera.

Përbërësit:

- 2 kunguj të njomë
- 1 qepë
- 2 thelpinj hudhër
- 1 karotë
- 1 patate
- 1 lugë gjelle vaj ulliri
– pak krem ​​gatimi

përgatitja:

Qëroni kungull i njomë dhe i prisni në copa më të vogla, bëni të njëjtën gjë me karotën, qepën dhe patatet, më pas i vendosni në një tenxhere që të gatuhen së bashku.

Edhe nëse nuk janë plotësisht të buta dhe të ziera, sapo të fillojnë të ziejnë, mund t'i nxirrni nga tenxherja dhe t'i lini mënjanë të ftohen. Kur të ftohen i vendosim në blender me pak ujë dhe i përziejmë.

Perimet e përziera i kthejmë në ujin në tenxhere dhe i lemë të ziejnë. Kur të fillojë të vlojë, hidhni në të aq krem ​​gatimi sa dëshironi që potaja të jetë e trashë.

Fikni pjatën dhe mund ta shërbeni.

Mirupafshim!

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës