Një recetë për një lyerje pa yndyrë me arra dhe mustardë, hudhra i jep një shije pikante

Foto: Wikimedia Commons

Bëni këtë përhapje të shijshme që është e varur në ujë. Shije aromatike, pikante dhe pak pikante, ideale si pjatë anësore për gatime të ndryshme. Thjesht mund ta shpërndani në bukë dhe do të keni një mëngjes që do t'ju mbajë të ngopur për një kohë të gjatë.

Përbërësit:

- 300 gr arra
- 1 lugë çaji mustardë
- 1 lugë çaji hudhër pluhur
- 1 lugë gjelle ujë të vluar
- kripë, piper

përgatitja:

I grini imët arrat, më pas shtoni kripë, piper dhe hudhër pluhur. E përziejmë mirë të gjithë përzierjen. Më pas shtoni mustardën dhe ujin e vluar, më pas përzieni gjithçka mirë dhe përzieni. Mos shtoni shumë ujë, në mënyrë që përhapja të mos jetë e hollë. Mirupafshim!

 

 

 

 

 

 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË