Receta për margarinën më të mirë të bërë në shtëpi, e shijshme dhe e lirë

Foto: Jules / Flickr

Nëse e shijoni mëngjesin që përfshin një shtresë të hollë margarine dhe reçel shtëpie dhe jeni të vetëdijshëm se blerja e margarinës nuk është zgjidhja më e mirë, veçanërisht jo për më të vegjlit, atëherë kjo është receta e duhur për ju.

Përbërësit:

– ½ filxhan qumësht ose ujë
- 1 filxhan vaj
– 1 lugë çaji të vogël lecitinë të lëngshme ose një të verdhë veze
- 1 lugë çaji të vogël lëng limoni
– ½ lugë e vogël kripë

Përgatitja:

Ngroheni ujin, pra qumështin, në rreth 40 gradë Celsius. Ftoheni tasin në frigorifer derisa të jetë i ftohtë. I shtoni vajin në të cilin keni shkrirë më parë lecitinën ose të verdhën dhe më pas rrihni me mikser me shpejtësinë më të madhe.

Shtoni gradualisht qumështin dhe rrihni për rreth dy minuta të tjera.

Kur qumështi dhe lecitina, pra e verdha të jenë bashkuar plotësisht, shtoni lëngun e limonit dhe rrihni derisa margarina të trashet. Nëse dëshironi, mund të shtoni një erëz tjetër, për shembull, piper djegës, kanellë, mjaltë, sheqer, hudhër...

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës