Një recetë për byrekun “fan” me djathë, do të zhduket nga tavolina për një orë

Foto: Ekrani i printimeve / YouTube

Edhe pse shumica do të bien dakord që byrekët e bërë vetë me kore të bëra vetë janë më të bukurat, jo çdo amvise ka kohë t'i gatuajë.

Por sharmi është kur gjen një recetë byreku që mund të rivalizojë atë të bërë me kore të bëra vetë.
Kjo është arsyeja pse ne ju sjellim një recetë për një byrek interesant dhe të shpejtë me djathë. Përveçse është i shijshëm, përgatitet shumë shpejt.

Përbërësit:

– 500 gr kore të gatshme byreku
- 500 gr djathë i vogël
- 1 filxhan kos
– një qese pluhur pjekjeje
- 100 ml vaj
- 4 vezë
- kripë

përgatitja:

Lyejmë një tepsi katrore dhe më pas vendosim dy kore të shtruara poshtë. Më pas, marrim koret e mbetura dhe i rregullojmë në tepsi, por i palosim si ventilator.

Të njëjtën gjë bëni me të gjitha koret duke i rreshtuar pranë njëra-tjetrës. Rrihni 3 vezë, vajin, kosin, pluhurin për pjekje dhe kripën dhe kur të keni rrahur mirë, shtoni djathin dhe përzieni përsëri.

Ndani një filxhan nga kjo përzierje dhe përzieni me 1 vezë për të përfunduar byrekun.

Masën e përftuar e hedhim me lugë në mënyrë të barabartë midis koreve. E pjekim ne 200 grade per 30 minuta.
E servirim byrekun të nxehtë.

Video e ditës