Recetë për fiq të thatë, bajame dhe boronicë

Foto: Printscreen / Instagram

Për të gjithë dashamirët e shijeve të shpejta të papërpunuara dhe të shëndetshme. Të thjeshta për t'u bërë, dekorative dhe me jetëgjatësi pa ndryshuar gjendjen e tyre.

Epo, nëse ju pëlqejnë fiqtë e thatë dhe frutat e thata dhe arrat në përgjithësi, sigurohuni që t'i provoni këto topa ose krisur, jemi të sigurt që do t'ju pëlqejnë... Shijoni!

Përbërësit:

– një filxhan fiq të thatë
– një filxhan me bajame
– një çerek filxhani pluhur kakao
- pak kanellë
– pak boronicë të thatë
- një lugë ekstrakt vanilje

përgatitja:

Fiqtë e thatë i pastrojmë nga bishtat, i hedhim ujë të vluar, i lëmë të qëndrojnë për dhjetë minuta dhe më pas i kullojmë.

Ndërkohë i përziejmë në blender bajamet me kakaon, kanellën dhe vaniljen. Shtoni fiqtë dhe boronicat dhe përziejini derisa të jenë homogjene. Formoni topa dhe shërbejeni.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës