Receta nga Stefanija Nestorovska: Biskota me mjaltë, kënaqësi në maksimum

Foto: arkivi privat

Falë duarve të afta dhe zgjuarsisë së të resë Stefanija Nestorovska që qëndron pas saj profili i instagramit dhe blogun snestorovska.com, kemi gjithmonë mundësinë të provojmë diçka interesante dhe të pazakontë.

Sot, shijoni shijen unike të këtyre ëmbëlsirave të vogla dhe të ëmbla - biskota me mjaltë.

Foto: arkivi privat

Përbërësit:
– 2+1/2 gota (250 gram) miell tërshërë
– 1/3 filxhan (40 gram) kakao
- 1 lugë çaji kanellë
– 1 lugë çaji sodë buke
- 3 lugë vaj kokosi
– 1+1/4 filxhan (300 mililitra) ujë të thartë
– 4 lugë gjelle reçel kajsie
– 2-3 lugë sheqer kokosi ***

Plotësimi:
- 1 çokollatë e zezë (80 përqind)
– 2 lugë çaji vaj kokosi
– 3 lugë gjelle reçel kajsie
*** Nuk përdora sheqer kokosi si ëmbëlsues shtesë sepse reçeli i kajsisë dhe çokollata ishin mjaft të buta për mua. Por nëse dëshironi që ato të jenë më të buta, mos ngurroni t'i shtoni përzierjes 2-3 lugë sheqer kokosi ose ndonjë ëmbëlsues që dëshironi.

Foto: arkivi privat

Metoda e përgatitjes:
Ngroheni furrën në 180 gradë dhe vendosni letër furre në një tepsi. Kam përdorur një tavë katrore 20 cm.
Shtoni të gjithë përbërësit në një tas të madh të thellë dhe përziejini derisa të bashkohen dhe të përftohet një përzierje e trashë. Nëse përzierja është shumë e trashë dhe e vështirë për t'u punuar, shtoni pak vaj ose ujë të thartë.
Masën e shtojmë në tavën e pjekjes dhe e pjekim për 12-15 minuta.
Ndërsa ëmbëlsira po piqet, shtoni çokollatën dhe vajin e kokosit në një tenxhere të vogël. Lëreni çokollatën të shkrihet në temperaturë shumë të ulët.
Mbi tortën e ngrohtë hidhni tre lugë gjelle reçel dhe çokollatë të shkrirë.
Lëreni të ftohet dhe ngurtësohet pak përpara se ta prisni në feta.
Ruani në temperaturën e dhomës për 2 ditë ose në një enë qelqi të mbyllur deri në 5 ditë.

Foto: arkivi privat

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës