Receta e Victoria Spenjarska Steen: Mus çokollatë nga vetëm 4 përbërës

Victoria Spencer Stein
Victoria Spendjarska Steen / Foto: Arkivi privat

Victoria Spendjarska Steen është nëna e ëmbëlsirave Ljubljana dhe Emona, aktiviste në disa OJQ dhe mbështetëse e një stili jetese të shëndetshëm.

Pas profilit në Instagram @vegan_viki_ qëndron kjo bukuroshe, e cila do t'ju fitojë që në fillim me ngjyrat e saj dhe menjëherë do të dëshironi të rikrijoni disa nga recetat e saj të shëndetshme.

Victoria Spenjarska Steen përgatiti topa energjie me boronicë dhe bajame për ne

Sot, Victoria ndan një recetë për mousse çokollate me vetëm 4 përbërës.

“Tofu është popullor sepse ka një shije shumë neutrale, kështu që përshtatet lehtësisht si në recetat e kripura ashtu edhe në ato të buta. Për këtë recetë do t'ju duhen vetëm disa përbërës dhe 5 minuta për ta përgatitur dhe gjysmë ore në frigorifer që të ftohet”, thotë ajo.

Përbërësit e nevojshëm:

– 1 bllok tofu
- 2 lugë kakao
– 3 lugë shurup panje ose ëmbëlsues tjetër
- 2 lugë gjalpë bajame
- fruta sipas dëshirës për zbukurim

mousse me çokollatë
Foto: arkivi privat

përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejini derisa të përftoni një masë homogjene. Lëreni përzierjen të ftohet për të paktën gjysmë ore dhe shërbejeni me fruta sipas dëshirës. Gëzuar!

Video e ditës