Receta e Stefanija Nestorovska: Kifle të shijshme me fara

Foto: arkivi privat

Një recetë për kifle të shëndetshme, të shijshme dhe të shijshme pa gluten me miell dhe fara. Shumë e thjeshtë, por disi e ndryshme nga e përditshmja.

Për të gjithë ata që duan të provojnë kombinime të reja, si dhe për ata që janë intolerantë ndaj glutenit, kiflet me miell Held janë zgjidhja e duhur. Mielli Helda do ta pasurojë brumin nga ana ushqyese dhe shija do të jetë më interesante.

Stefanija Nestorovska, e cila qëndron pas profili i instagramit dhe blogun snestorovska.com ju sjell një recetë të lehtë për Kiflet Heldah të Pasuruar me Farë.

Ata bëjnë një mëngjes fantastik ose një darkë të relaksuar fundjave, dhe ju mund t'i mbështillni me fletë metalike dhe t'i vendosni në çantën tuaj si rostiçeri ndërsa jeni në punë ose vraponi nëpër qytet ose parqe.

Foto: arkivi privat

Përbërësit:

– 200 g (1 filxhan + 1/2 filxhan + 2 lugë) miell hikërror
– 150 g (1+2/3 filxhan) thekon tërshërë
– 100 g (3/4 filxhan) bajame
- 6 lugë farë liri të bluar
– 100 g (3/4 filxhan) fara kungulli
– 100 g (3/4) fara luledielli
- 6 lugë susam
- 1 lugë çaji kripë
- 1 lugë çaji rozmarinë
- 1 lugë çaji rigon
- 1 lugë çaji pluhur pjekjeje
– 480 ml (2 gota) qumësht bajame

përgatitja:

Ngroheni furrën në 180 gradë dhe vendosni kapsula ose letër furre në një tavë për kifle. Nëse vetë tigani nuk ngjit, thjesht shtoni pak vaj gatimi për ta bërë më të lehtë heqjen e kifleve. Mos ngurroni të përdorni një tavë buke në vend të kifleve.

Shtoni bajame dhe thekon tërshërë në një blender ose grirëse. Përzihet derisa të fitohet tekstura e miellit. Shtoni përzierjen në një tas të madh të thellë. Shtoni të gjithë përbërësit e tjerë përveç susamit dhe qumështit.

Përziejini gjithçka mirë derisa të gjithë përbërësit të përzihen dhe të shpërndahen.

Shtoni qumështin e bajames dhe përziejini sërish mirë. Përzierja do të fillojë të trashet pak dhe mund të dëshironi të shtoni më shumë lëngje, por mos e bëni.
E trazojmë mirë që gjithçka të përzihet dhe bashkohet plotësisht dhe mos harroni pjesën e poshtme të tasit sepse shpesh mund të lihet aty përzierja e thatë.

Lëreni përzierjen të trashet për rreth 10 minuta. Ju mund të keni nevojë për më shumë. Pra, nuk duhet të mbetet asnjë lëng, duhet të jetë jashtëzakonisht i trashë.

Masën e ndajmë në 12 kifle. Kjo është pjesa më e lodhshme sepse masa është pak e vështirë për t'u dhënë formë, por mos ngurroni të shtoni pak vaj në duart tuaja, t'i jepni toptha dhe t'i futni në format e kifleve.

Në fund shtohet susami dhe vetëm në sipërfaqen e çdo kifle dhe me gishta e shtypim butësisht në brumë.

Piqeni për rreth 30 minuta. Kiflet janë gati kur të kenë një strukturë pak krokante.

Lëreni të ftohet dhe të vijë në temperaturën e dhomës përpara se ta hiqni nga tigani ose ta prisni në feta.
Mund të ruhen në temperaturën e dhomës për 3-4 ditë, në frigorifer për 1 javë ose në frigorifer deri në një muaj. Janë të shijshme të pjekura paksa në toster.

Foto: arkivi privat

Shënime dhe këshilla:

→Nëse nuk keni miell holda të gatshëm, mund të përzieni kokrrat e Holda për të marrë miell.

→Bajamet mund të zëvendësohen me çdo arra të papërpunuar. Kam përdorur bajame sepse kanë shijen më neutrale.

→ Mund të përzieni vetë farën e lirit të bluar ose ta blini të përzier tashmë. Mund të zëvendësohet gjithashtu me fara chia, ose të bëjë një përzierje chia dhe liri. Shembull: 3 lugë fara chia me 3 lugë fara liri.

→Mund t'i zëvendësoni ose përshtatni lirisht erëzat. Do të ishte e shijshme nëse shtoni pak qimnon ose i lini të thjeshta, pa erëza. Zgjedhja është e juaja.

→ Qumështi i bajames mund të zëvendësohet me çdo qumësht bimor ose kafshësh.

Video e ditës