Rebel Wilson zbulon se ishte viktimë e ngacmimeve seksuale në xhirime: Ishte e tmerrshme dhe e neveritshme

rebelohet Wilson
Rebel Wilson / Foto: EPA-EFE / NINA PROMMER

Kur aktorja Rebel Wilson Ajo ka nisur xhirimet e filmit të saj të ri “Senior Year” për “Netflix”, është kujdesur që të sjellë qetësi dhe dashuri në të, por edhe që të gjithë të ndihen të sigurt gjatë xhirimeve.

“Për shkak se ka kaq shumë aktorë të rinj në film, doja të sigurohesha që të gjithë në xhirime t'i respektojnë ata”, tha Wilson për revistën.Njerëz".

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Rebel Wilson (@rebelwilson)

Ky ka qenë kriteri më i rëndësishëm para fillimit të xhirimeve dhe ajo iu referua edhe faktit që disa vite më parë ishte viktimë e ngacmimeve seksuale në një set.

“Më ftoi në dhomë dhe hoqi pantallonat”, tha Rebel, duke treguar se kishte kërkuar nga miqtë e tij të bënin diçka të turpshme. “Ishte e tmerrshme dhe e neveritshme. Dhe sjellja pas kësaj, ishte e gjitha para lëvizjes #MeToo ku në një farë mënyre u përpoqën të më shkatërronin mua dhe karrierën time. "Nëse do të kishte ndodhur pas #MeToo, atëherë unë thjesht mund t'i kisha shkatërruar ato."

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Rebel Wilson (@rebelwilson)

Me këtë rast aktorja ka kërkuar menjëherë ndihmën ligjore. Ajo gjithashtu ka një diplomë juridike nga Universiteti i Uellsit të Ri Jugor në Australi.

“Si avokat e kam dokumentuar dhe kam thirrur avokatin tim. “Kështu që tani kam disa gjëra të shkruara për atë që ka ndodhur”, tha aktorja.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Rebel Wilson (@rebelwilson)

Ajo u sigurua që njerëzit në industri të zbulonin se çfarë kishte ndodhur me të.

“Nuk do ta bëja kurrë më. Mendova se edhe ankimi në agjencinë time ishte një hap i madh. Dhe ankesa në studio. Por kuptova se isha tashmë personi i katërt që ankohej për të njëjtin person. Një sjellje e tillë e neveritshme, por shumë gra kaluan shumë më keq. “Nëse do të ndodhte përsëri, ndoshta do të ngrihesha edhe më shumë për veten time, kryesisht për shkak të guximit të grave të tjera”.

 

Rebel Wilson tregon gishtin e mesit në BAFTA Awards: Ky është një mesazh për Putinin!

Video e ditës