Real Madrid ka përgatitur ofertën e fundit për Kylian Mbappe

foto: EPA-EFE/Abedin Taherkenareh

Killian Mbape и Real Madrid, episodi i fundit i sagës së transfertave, të paktën kështu bëjnë të ditur mediat në Spanjë.

Dyshohet se një prej futbollistëve më të mirë të botës do të ketë edhe një shans për t'u bashkuar me radhët e “klubit mbretëror”.

Ai do të ketë një afat për të marrë një vendim përfundimtar dhe më pas klubi do t'i drejtohet opsioneve të tjera në treg.

Reali i dha ultimatum Mbappes, do t'i dërgojë kontratën më 1 janar dhe do t'i japë 15 ditë për t'u përgjigjur. Sapo të kalojë ky afat, skuadra spanjolle do ta përqendrojë fokusin e saj drejt hyrjes Erling Halland, shkruan gazeta spanjolle “As”.

Mbappe ka kontratë me PSG deri në fund të qershorit 2024. Kjo do të thotë se në janar ai është i lirë të nënshkruajë një parakontratë me çdo skuadër ku mund të luajë nga korriku i ardhshëm.

Nuk është sekret se është një dëshirë e madhe e “mbretërve”, dhe vitin e kaluar të dyja palët ishin në prag të marrëveshjes, por më pas francezi ndryshoi mendje në momentin e fundit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës