Real Madridi ka ndërprerë të gjitha kontaktet me PSG-në, nuk ka negociata për Mbappe

foto: EPA-EFE/Yoan Valat

Thashethemet që lidhin superyllin e Paris Saint-Germain, Killian Mbape me kampionin spanjoll dhe europian Real Madrid filloi të qarkullonte sërish në media pavarësisht se e dinte se si shkuan gjërat verën e kaluar. Francezi mendohej se ishte në prag të një marrëveshjeje me "Mbretërit", por në vend të kësaj sulmuesi ndryshoi mendje në minutën e fundit dhe vendosi të vazhdojë kontratën me PSG.

Por kampioni i Botërorit 2018 në Rusi nuk po ndihet shumë i lumtur në Paris, me kontratën aktuale të Mbappes që skadon në fund të sezonit të ardhshëm, duke rindezur më tej spekulimet për transferimin e tij në Santiago Bernabeu.

Marca tani pretendon se Real Madridi ka ndërprerë të gjitha kontaktet me PSG dhe nuk ka bisedime për Mbappe. Kontrata aktuale e 24-vjeçarit me parisienët skadon në verën e vitit 2024, megjithëse ekziston një opsion për t'u zgjatur edhe për 12 muaj të tjerë, gjë që mund të bëhet vetëm me pëlqimin e lojtarit.

Nga ana e tyre, PSG thuhet se i ka kërkuar Mbappes që të marrë një vendim për të ardhmen e tij dhe të informojë klubin deri në maj, në mënyrë që ata të mund të planifikojnë se çfarë të bëjnë me të. Gazeta shton se drejtuesit e Realit e kanë bërë të qartë se nuk do të negociojnë kurrë me kampionët e Francës në rrethanat aktuale.

Nëse drejtori sportiv Luis Campos ruan postin, kjo ka të ngjarë të nënkuptojë se francezi do të mbetet gjithashtu në Parc des Princes, pasi portugezi është dikush që Mbappe i beson plotësisht detyrën për të ndërtuar një ekip fitues të Ligës së Kampionëve.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës