Reagimet e disa amerikanëve të famshëm pas masakrës së Teksasit: Mjaft !!!

Reagimet e disa amerikanëve të famshëm pas masakrës së Teksasit / Foto: EPA-EFE

Aktorët, muzikantët dhe sportistët amerikanë janë thellësisht të pikëlluar nga tragjedia që ndodhi në shkollën fillore në Teksas dhe bëri thirrje për kontroll më të ashpër të armëve në atë vend.

VIDEO | Masakra në shkollë në Teksas: Një nxënës vrau 19 fëmijë dhe dy të rritur

“Dhe atyre që kanë lënë të dashurit e tyre sot të pavetëdijshëm se është një lamtumirë, asnjë fjalë e vetme nuk mund ta kuptojë apo shërojë humbjen tuaj, por nëse lutjet mund të ofrojnë ngushëllim, ne do të vazhdojmë të lutemi”, përfundoi McConaughey.

Chris Evans
Chris Evans / Foto: Profimedia

Aktori i është bashkuar apelit për kontroll më të fortë dhe ndryshim të ligjit për armëmbajtjen Chris Evans.

"Mjaft është mjaft!", shkroi Evans, 40 vjeç në llogarinë e tij në Twitter.

 

grykë selena gomez
Selena Gomez / Foto: EPA-EFE / DAVID SWANSON

Është bërë e ditur edhe vetë këngëtarja e njohur Selena Gomez e cila gjithashtu e ka origjinën nga Teksasi.

“Nëse fëmijët nuk janë të sigurt në shkollë, atëherë ku janë të sigurt?”, pyeti këngëtarja dhe aktorja Gomez.

Selena Gomez
Selena Gomez / Foto: Printscreen / Instagram

"Mjaft. Kjo thjesht duhet të ndryshojë. “Është…”, tha basketbollisti LeBron James në llogarinë e tij zyrtare në Twitter.

Lebron Xhejms

LeBron James / EPA-EFE / ERIK S. LESSERKim Kardashian ndau një grafik duke thënë se sistemi nuk po bën asgjë për të parandaluar ngjarje të tilla.

Kim Kardashian
Kim Kardashian / Foto: Printscreen / Instagram

"Jam sëmurë. “U dërgoj dashuri dhe lutje familjeve të prekura nga kjo tragjedi”, ka shkruar modelja Kendall Jenner.

Kendall Jenner
Kendall Jenner / Foto: Printscreen / Instagram

 

Video e ditës