Zbardhet vjedhja në Shkup, autori e ka pranuar veprën

Inspektorët e EVR-OKR Kisela Voda zbardhën sot veprën penale “vjedhje”, e dënueshme nga neni 235 i Kodit Penal.

Krimi është kryer në periudhën kohore nga data 28.01.2022 deri më 04.02.2023 në një banesë në zonën e Kisella Vodës, në pronësi të V.C., ku ndodhej djali i saj 31 vjeç, nga ku një shumë e madhe parash. është marrë.

Pas masave dhe veprimeve të marra nga punonjësit e policisë, u konstatua se autori i krimit është A.C.(23), vëllai i viktimës, i cili gjatë intervistimit zyrtar ka pranuar plotësisht mënyrën, motivin dhe periudhën kohore të kryerjes së krim .

Në koordinim me Prokurorin Publik, pas dokumentimit të rastit kundër personit do të bëhet kallëzim penal.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës