Reperi i Houston akuzohet se ka rrëmbyer një grua shtatzënë dhe e ka mbajtur në një garazh për katër vjet

Reperi nga Hjustoni akuzohet për rrëmbimin e një gruaje / Fotokolazh i PS / EPA / Policia e Houston

Një reper i Houston është akuzuar për rrëmbimin e një gruaje shtatzënë dhe mbajtjen e saj rob në një garazh për më shumë se katër vjet, tha policia. Lee Carter, 52 vjeç, emri i të cilit është Viper, u arrestua javën e kaluar dhe u akuzua për rrëmbim.

Policia erdhi në shtëpinë e Carter prillin e kaluar pasi gruaja i dërgoi mesazhe duke thënë se Carter po e mbante atë kundër vullnetit të saj. Kur arritën në shtëpi dhe hapën derën e garazhit, gjetën një tualet të improvizuar dhe një dyshek të mbuluar me të vjella.

Në garazh gjetën një grua të kequshqyer me peshë rreth 30 kilogramë, pelena dhe patate të skuqura. Gruaja kishte veshur rroba të pista dhe i tha policisë se nuk kishte bërë dush prej dy muajsh dhe jetonte me patatina dhe ushqime të tjera.

Ajo tha se i kontaktoi ata duke përdorur laptopin e Carter. Sipas gruas së rrëmbyer, Carter e vuri re gruan shtatzënë katër ose pesë vjet më parë ndërsa ajo lypte në rrugët e Hjustonit. Reperi i ofroi ndihmë, por kur ajo erdhi në shtëpinë e tij ai e mbylli në garazh.

Ajo tha se Carter e përdhunoi për vite me radhë dhe e detyroi të përdorte drogë ilegale me të. Por avokati i Carter, George Powell, pretendon se çifti ishin në një marrëdhënie konsensuale dhe kanë një fëmijë tre vjeçar së bashku. Ai tha se Carter do të deklarohet i pafajshëm në seancën e tij të ardhshme në shkurt.

“Carter dhe dëshmitarët e tjerë që e njihnin çiftin për vite do të paraqesin shumë prova të pafajësisë së tij dhe se ata ishin në një lidhje”, tha Powell.

Reperi i akuzuar ka publikuar disa albume. Ai u lirua me kusht 100.000 mijë dollarë të hënën dhe ka shkruar në rrjetet sociale se është i pafajshëm. “Unë jam i pafajshëm!!! Dola nga burgu!!! “Nuk kam bërë asnjë nga akuzat dhe do të lirohem”, ka thënë ai.

Jodi Silva, një zëdhënëse e policisë së Hjustonit, tha për CNN se policisë iu deshën gati nëntë muaj për të arrestuar Carterin sepse ai nuk ishte në shtëpi kur gruaja i kontaktoi në prill. Hetuesit më pas lëshuan një urdhër për arrestimin e tij, por u desh pak kohë për ta gjetur atë, tha Silva.

Para prillit të kaluar, gruaja i dërgoi mesazhe 911 disa herë dhe përfundoi në spital, por kurrë nuk raportoi se ishte rrëmbyer apo abuzuar, shtoi Silva. Pasi u lirua nga spitali, ajo u lirua nën kujdesin e Carter.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës