Rama, duke vizituar Turqinë, do të marrë pjesë në Lojërat e Solidaritetit Islamik në Antalia

Edi Rama në Bruksel, Belgjikë / 19 korrik 2022 / Foto: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

Me ftesë të presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, kryeministri shqiptar Edi Rama do të marrë pjesë në Lojërat e Solidaritetit Islamik në Antalia, në të cilat do të marrë pjesë edhe ekipi olimpik shqiptar.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka shpërndarë disa foto nga aeroporti i Konias, duke njoftuar se është ftuar nga presidenti turk Erdogan në ceremoninë e hapjes së Lojërave të Solidaritetit Islamik, por se do të marrë pjesë edhe në një takim të rëndësishëm.

Me ftesë të Presidentit Erdogan për ceremoninë e hapjes së Lojërave të Solidaritetit Islamik, ku merr pjesë edhe ekipi olimpik shqiptar, si dhe në një takim të rëndësishëm pune në Ankara për ecurinë e projekteve të bashkëpunimit, Rama ka shkruar krahas videos dhe fotot që ka postuar në rrjetet sociale.

Dihet se Erdogan është një mik i madh i Ramës, i cili viziton Turqinë të paktën tre herë në vit për t'u takuar me kreun e shtetit turk.

Video e ditës