Hendbollistet nën 20 vjeç u mundën bindshëm nga Islanda

Foto: RFM

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll deri në 20 vjeç pësoi disfatë bindëse nga Islanda 17:29 në ndeshjen e xhiros së dytë të Kampionatit Botëror që luhet në Maqedoni.

Maqedonia e hapi ndeshjen shkëlqyeshëm dhe shpejt arriti në plus katër. Por me kalimin e pjesës së parë, islandezët luajtën më mirë, kështu që në pjesën e parë ishte 11:11.

Pjesa e dytë solli një lojë të keqe për hendbollistet tona dhe pas 15 minutash shënuan vetëm dy gola, kështu që Islanda u “shkëput” në orën 13:19. Në dhjetë minuta për të mbetur, Islanda arriti në 14 gola epërsi 24:12. Në fund diferenca u rrit në 17 gola (29:XNUMX).

Maqedonia nesër do të luajë kundër Angolës në ndeshjen e tretë, ndërsa paraprakisht kemi mundur SHBA-në.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës