Hendbollistet kundër Serbisë do të luajnë për medaljen e bronztë në Lojërat Mesdhetare

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll do të luajë kundër Serbisë në ndeshjen për vendin e tretë në Lojërat Mesdhetare që po luhen në Oran të Algjerisë.

Përzgjedhja e Serbisë sonte në gjysmëfinalen e dytë të Lojërave Mesdhetare humbi nga Spanja me 42:38.

Pjesa e parë u mbyll me një gol avantazh për Spanjën (22:21), ndërsa në pjesën e dytë “furia” bëri avantazhin vendimtar në 15 minutat e fundit.

Ndeshja për vendin e tretë mes Maqedonisë dhe Serbisë do të luhet të mërkurën me fillim nga ora 12:XNUMX, ndërsa në finale do të takohen skuadrat e Spanjës dhe Egjiptit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.