Hendbollistet kundër Serbisë do të luajnë për medaljen e bronztë në Lojërat Mesdhetare

Foto: rukometni savez srbije

Kombëtarja e Maqedonisë në hendboll do të luajë kundër Serbisë në ndeshjen për vendin e tretë në Lojërat Mesdhetare që po luhen në Oran të Algjerisë.

Përzgjedhja e Serbisë sonte në gjysmëfinalen e dytë të Lojërave Mesdhetare humbi nga Spanja me 42:38.

Pjesa e parë u mbyll me një gol avantazh për Spanjën (22:21), ndërsa në pjesën e dytë “furia” bëri avantazhin vendimtar në 15 minutat e fundit.

Ndeshja për vendin e tretë mes Maqedonisë dhe Serbisë do të luhet të mërkurën me fillim nga ora 12:XNUMX, ndërsa në finale do të takohen skuadrat e Spanjës dhe Egjiptit.

Video e ditës