Rafinha e ka ndërprerë transferimin te Chelsea pasi dëshiron të transferohet vetëm në një ekip

Rafinha dëshiron një transferim te gjiganti katalanas/foto: EPA-EFE/ANDREW YATES

Futbollisti i Leeds, Rafinha, ishte një nga surprizat më të mëdha në Premier League sezonin e kaluar, duke tërhequr vëmendjen e skuadrave më të mëdha, por braziliani dëshiron vetëm të transferohet në një klub, atë të Barcelonës.

Për shkak të kësaj, Rafinha e ndërpreu transferimin e tij te Chelsea pasi dëshiron të kalojë në radhët e gjigantit katalanas.

Drejtuesit e Leeds dhe Chelsea kanë rënë dakord që dëmshpërblimi i basilianit të jetë 60 milionë funte, por Rafinha i ka thënë drejtuesve të klubit të tij se refuzon të kalojë në “Stamford Bridge” dhe se do të pranojë një transferim vetëm te Barcelona.

Por problemi për Leeds është se Barcelona ofron më pak para se Chelsea, 50 milionë euro plus 10 milionë bonuse.

Video e ditës