Rade Stojanoviq ka ftuar 18 hendbollistë për turneun “Trofeu i Karpateve”.

Kombëtarja e të rinjve në hendboll të Maqedonisë/foto: RFM

Stafi profesional dhe trajneri i reprezentacionit të të rinjve në hendboll të Maqedonisë Radoslav Stojanoviq. shpall listën e hendbollistëve të ftuar për grumbullimin dhe paraqitjen në ndeshjet e ardhshme"Trofeu i Karpateve" në Rumani.

Turneu do të organizohet nga 15 deri më 17 dhjetor dhe është pjesë e përgatitjeve për Kampionatin Evropian në Slloveni vitin e ardhshëm.

Orari dhe datat e ndeshjeve të kombëtares së të rinjve të “Trofeut të Karpateve”:

15.12.2023 ora 15.00:XNUMX Arabia Saudite – Maqedoni
16.12.2023 në ora 17.30:XNUMX Maqedoni - Sllovaki
17.12.2023 ora 17.30:XNUMX Maqedoni - Rumani

THIRREN MJESAT E HENDBOLLIT:

1. IVAN GALEVSKI AD RK ALKALOID HENDBOLL
2. DAVID BRESTOVAC LHC COTTBUS (GER)
3. NIKOLA RISTESKI GREK OHRID AD
4. MARIO STOJANOVSKI AD RK VARDAR 1961
5. TODOR UZUNÇEV AD RK MULTI ESENCA

6. TOMISLAV DIMKOVSKI RK PROLET 62 AD
7. ANDREJ STOJANOVSKI RK PROLET 62 AD
8. PETAR STOJANOVSKI RK ART ARTË KL7 AD
9. DAMJAN MITEV AD RK ALKALOID RAKOMET
10. DAVID DIMEVSKI AD RK MULTI ESENCA

11. SLAVÇO SHULESKI AD GREK TIKVESH 2014
12. MIRCHE KALAJJIESKI AD RK EUROPHARM PELLISTER 2
13. NENAD BELISTOJANOSKI AD RK EUROPHARM PELISTER 2
14. DIMITAR UZUNÇEV AD RK MULTI ESENCA
15. HRISTIJAN STAMENKOVIC RK ART ARTË KL7 AD

16. SAMOIL RISTEVSKI SHA RK EUROPHARM PELISTER 2
17. VALENTIN KARASMANAKIS AD RK MULTI ESSENCE
18. DEJAN MIHAJLOVIQ RK BUTEL SHKUP SH.A

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës