Ai ishte duke punuar në një objekt në Karposh – ka pësuar lëndime të rënda trupore

Një punëtor i cili ishte duke kryer punë ndërtimore në Karposh të Shkupit ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Pasi është shtruar në spital, autoritetet nga Kompleksi i klinikave “Nënë Tereza” kanë raportuar rastin në SVR Shkup.

“Nga Kompleksi Klinika “Nënë Tereza” në Shkup, dje në ora 13:45 në SVR Shkup është raportuar se me lëndime të rënda fizike është sjellë B. Dhe (38) nga fshati Svilare, Shkup. Sipas njoftimit, lëndimet i ka marrë gjatë kryerjes së punëve ndërtimore në një objekt në ndërtim në zonën e Karposhit në Shkup. Është kryer kontroll”, bën të ditur MPB.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës