Putin vazhdoi me ndryshimet e personelit në udhëheqjen ushtarake ruse

Vladimir Putin / Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Presidenti rus Vladimir Putin emëroi një zëvendës të ri të parë - ministër të mbrojtjes dhe tre zëvendësministra, sipas dekreteve të publikuara sot në faqen e internetit të administratës shtetërore ruse.

Sipas dekretit, Leonid Gornin është emëruar zëvendësministër i parë i mbrojtjes i Federatës Ruse, ndërsa zëvendës të ministrit të mbrojtjes do të jenë Pavel Fradkov, Anna Tsiviljeva dhe Oleg Saveliev, i cili do të jetë edhe kreu i kabineti i ministrisë, njoftuan mediat ruse.

Presidenti rus shkarkoi zëvendësministrin e parë - ministrin e mbrojtjes Ruslan Chalikov, sekretarin e shtetit dhe zëvendësministrin e mbrojtjes Nikolay Pankov, zëvendësministren Tatiana Shevtsova, si dhe zëvendësministrin e dytë të mbrojtjes, gjeneralin Pavel Popov, i cili ishte i pushuar edhe nga shërbimi ushtarak.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës