Putin mbërriti në Minsk për një vizitë dy-ditore në Bjellorusi

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti në Minsk për një vizitë dyditore, duke pranuar ftesën e presidentit të Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko.

Vizita është pjesë e disa turneve të huaja për të shënuar fillimin e mandatit të pestë të Putinit, duke nënvizuar lidhjet e ngushta me një aleat fqinj që ka qenë kyç për operacionet ushtarake të Rusisë në Ukrainë.

Putin udhëtoi për në Kinë në fillim të këtij muaji dhe pritet të mbërrijë në Uzbekistan të dielën.

Më herët, presidenti rus priti në Kremlin Mbretin e Bahreinit Hamad bin Isa Al Khalifa.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës