Pikat për nxjerrjen e dokumenteve personale do të jenë të hapura me kohë të plotë nesër dhe pasnesër

Pika e re në SP "Prolet" për nxjerrjen e dokumenteve personale / Foto: "Sloboden Pechat" - Metodi Zdravev

Pikat për fotografimin dhe dhënien e dokumenteve personale nesër dhe pasnesër do të punojnë me orar të plotë, njoftohen qytetarët të cilët kanë caktuar termine për fotografimin dhe ndërrimin e dokumenteve personale në Shkup se terminet e parapara do të realizohen, njofton MPB.

-Sipas vendimit të Qeverisë, orari i punës së të gjithë të punësuarve në administratën shtetërore dhe publike në territorin e qytetit të Shkupit nesër, më 29 nëntor (e mërkurë), duhet të përfundojë në ora 12:30 dhe 30 nëntor (e enjte). ) të jetë ditë jo pune për të gjithë të punësuarit në administratën shtetërore dhe publike, në zonën e qytetit të Shkupit, si dhe për shkollat ​​fillore dhe të mesme në zonën e qytetit të Shkupit, për shkak të mbajtjen e takimit të XNUMX-të ministror të OSBE-së, kjo nuk do të vlejë për shërbimet e çështjeve civile të MPB-së, të cilat të dyja ditët do të punojnë rregullisht, me orar të plotë, thotë MPB.

Nga aty apelojnë që të respektohen datat e parapara, për të siguruar mbarëvajtjen e procesit të zëvendësimit dhe dhënies së dokumenteve personale.

Për mbarëvajtjen e procesit të zëvendësimit dhe lëshimit të dokumenteve personale, Ministria e Brendshme apelon qytetarët që të respektojnë datat e parapara.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës