Të shtëna në një fshat të Shkupit, i plagosuri ndërroi jetë rrugës për në spital

Foto: Anuar T / Google Maps

Dy sulmues të panjohur dje kanë qëlluar me armë zjarri dhe kanë plagosur për vdekje një person nga fshati Laskarci i Shkupit, njofton policia.

“Me datë 04.07.2022 në RSSH Shkup është raportuar se në ora 21.31:34 në fshatin Laskarci të Shkupit dy persona kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të R.K.(XNUMX) nga fshati Laskarci. Ai ka pësuar lëndime dhe më pas ka ndërruar jetë në mjetin e ndihmës së shpejtë mjekësore gjatë transportit për në kompleksin klinik “Nënë Tereza”, njofton MPB.

Një ekip inspektues nga SVR Shkup ka inspektuar vendin dhe po ndërmerren masa për zbardhjen e rastit.

Video e ditës