Të shtëna me armë në Suedi, tre adoleshentë të plagosur

Suedi
Policia suedeze / Foto: EPA-EFE/Jonas Ekstromer

Të paktën tre persona u plagosën nga të shtënat në qytetin suedez të Södertelje. Policia dhe shërbimet e urgjencës ndodhen në vendin e të shtënave dhe nuk ka informacione nëse sulmuesi është arrestuar, raportojnë agjencitë botërore të lajmeve.

Siç raportojnë mediat, një operacion i madh policor është duke u zhvilluar për shkak të të shtënave në qytetin suedez Södertelje, në jug të Stokholmit, njofton shërbimi publik suedez SVT.

Të plagosur janë tre persona dhe ata janë adoleshentë dhe SVT mësoi se të plagosurit kanë lindur në vitin 2006 dhe 2007. Njëri prej tyre është plagosur rëndë dhe të gjithë janë dërguar në spital.

Policia ndodhet në terren, po heton dhe po bisedon me dëshmitarët okularë dhe ndërkohë ka nisur hetimi paraprak për vrasje të mbetur në tentativë dhe armëmbajtje të rëndë.

Një valë dhune përfshiu Suedinë një vit më parë dhe supozohet se ka të bëjë me bandat kriminale, raporton RTS

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës