Të shtëna në Çair: Shkupi është ndalur nga policia, më pas ka qëlluar, ka sulmuar dhe ka ikur

Policia / Foto: Arkivi i Shtypit të Lirë

Rreth orës 19.45 të ditës së djeshme është raportuar se një punonjës policie nga Katedra e EURO pranë një lokali në rr. “M.K. Brigada” në Shkup ndaloi një automjet “Mitsubishi” i cili kishte përfshirë të ashtuquajturin flashers.

Drejtuesi i mjetit ka nisur të sillet në mënyrë agresive dhe brenda pak kohësh në vendngjarje ka mbërritur edhe M.Gj. me disa persona të tjerë, gjatë së cilës ka sulmuar fizikisht punonjësin e policisë. Në vendngjarje kanë mbërritur edhe efektivë të tjerë të policisë të cilët janë sulmuar nga grupi. М.Љ. ka qëlluar nga një pistoletë në ajër, por është pushtuar nga efektivët e policisë dhe i është konfiskuar pistoleta dhe nga të shtënat nuk ka të lënduar.

Më pas kanë ardhur edhe persona të tjerë, mes tyre edhe punonjës policie, pas së cilës M.Gj. iku. Për M.Gj. Është lëshuar një njoftim qendror, por ai vetë është paraqitur sot në komisariat.

Është njoftuar Prokuroria Publike dhe Departamenti i Kontrollit të Brendshëm, Hetimeve Penale dhe Standardeve Profesionale, është siguruar arma dhe videot e ngjarjes dhe po merren masa për zbardhjen e ngjarjes, të cilat do të pasohen me parashtresat përkatëse.

Video e ditës