Të shtëna me armë në Çair, mbeti i plagosur një 40-vjeçar

Foto: MIA

Në mëngjesin e sotëm herët në spitalin privat është sjellë një banor i moshës 40 vjeçare nga Shkupi me plagë nga arma e zjarrit, pas së cilës është konstatuar se dikush e ka qëlluar me armë në lagjen Çair, njofton policia.

“Me datë 08.06.2023 në ora 02.12:40 në RSH Shkup, nga spitali privat në Shkup është raportuar se me plagë nga arma e zjarrit është sjellë tek ata VA (XNUMX) nga Shkupi. Pas masave të marra është konstatuar se në rrugën “Krste Asenov” në lagjen Çair, një person ka shtënë me armë zjarri në drejtim të V.A.. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dy gëzhoja”, thonë nga MPB.

Policia po merr masa për zbardhjen e ngjarjes.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës