Të shtëna në qendër të Brukselit, katër të plagosur

Katër persona u plagosën në një të shtëna në një nga rrugët tregtare më të ngarkuara në qendër të Brukselit, tha policia. Sulmuesit u larguan nga vendi i ngjarjes në kohën kur mbërriti policia, pasi u thirrën rreth orës 19:30, tha zëdhënësja e policisë Ilse Van de Ker.

“Në këtë pikë, nuk ka asgjë që do të na shtyjë ta konsiderojmë atë një akt terrorizmi”, tha ajo.

Një nga të plagosurit ndodhet në gjendje kritike për jetën. Policia ka siguruar vendin dhe është në kërkim të sulmuesve.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës