PSG i tha lamtumirë Messit: Ishte kënaqësi të të pashë për dy vjet në Paris

Foto: EPA-EFE / CHRISTOPHE PETIT TESSON

Ajo që u bë e qartë nga më herët sonte mori vetëm konfirmimin zyrtar, PSG i tha lamtumirë Lionel Messi i cili largohet nga Parisi pas dy sezonesh.

Trajneri Galtier konfirmuar dy ditë më parëdhe se Messi nuk do të vazhdojë në Paris, dhe lëvizja e tij e ardhshme në karrierë duhet të bëhet e ditur në javët në vijim.

Tani për tani, një rikthim në Barcelonë është në lojë dhe ai po lidhet edhe me Al Hilal nga Arabia Saudite, e cila thuhet se po i ofron atij një kontratë prej 1.2 miliardë euro për dy vjet.

“Ishte kënaqësi të shikoja Messin për dy vite në Paris, ai ishte një frymëzim për futbollistët e rinj dhe kontributi i tij për klubin nuk mund të nënvlerësohet. I urojmë gjithë të mirat në të ardhmen”, ka bërë të ditur njeriu i parë i klubit, Nasser Al Khelaifi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës