PSG dëshiron të ndahet nga Neymar dhe Messi sa më shpejt të jetë e mundur!?

Edhe me Messin dhe Neymarin, PSG nuk arriti të fitojë Champions League këtë sezon / Foto: EPA-EFE / IAN LANGSDON

Udhëheqja e kampionit francez të futbollit PSG dëshiron të shesë dy nga yjet e mëdhenj në formacion, Lionel Messi и Neymar, përcjell "KOPE".

Arsyeja është se 35-vjeçari argjentinas Messi dhe braziliani 30-vjeçar Neymar nuk përshtaten në strategjinë e re të klubit parizian.

Plani i pritur trajneri i ri i ekipit Christophe Galtier dhe drejtori sportiv i klubit Luis Campos është të ndërtosh një ekip më konkurrues me më pak yje.

Drejtuesit e PSG-së duan të shesin sa më shpejt Messin dhe Neymarin, por e kuptojnë se kjo do të jetë e vështirë të arrihet për shkak të kërkesave të larta financiare të dy futbollistëve.

Veç kësaj, braziliani mbetet futbollisti më i shtrenjtë në botë pasi parisienët i kanë paguar Barcelonës 222 milionë euro për të dhe ende shpresojnë të jenë në gjendje të rikuperojnë të paktën një pjesë të kësaj shume. Ditët e fundit është përfolur se ai po shfaq interes për të Челси.

PSG solli përforcimin e parë, së shpejti do të vijnë edhe tre lojtarë të tjerë

Video e ditës