Palevski: Unë nuk i kam vrarë Vanjën dhe Pançen

foto: Printscreen/Thelma

Ljupço Palevski për herë të parë u soll në gjykatë, para gjykatësit të procedurës paraprake, pas arratisjes në Turqi në kuadër të hetimeve për vrasjen e Vanja Gjorçevskës dhe Pançe Zhezhovskit.

Ai u drejtua nga policia me kokën ulur në një lëvizje të njohur si “levë”. Gazetarët që ishin të pranishëm i bënë disa pyetje: a i ka kryer vrasjet, a do të mbrohet duke heshtur, a ka dëshmi se nuk i ka kryer vrasjet e Gjorçevskës dhe Zhezovskit.

Ai është përgjigjur vetëm negativisht në pyetjen nëse i ka vrarë Zhezovskin dhe Gjorçevskën dhe se për këtë ka prova.

Ljupço Palevski është i dyshuari i parë për kidnapimin dhe vrasjen e parukierit Veleska Pançe Zhezhovski dhe të miturës Vanja Gjorçevska nga Shkupi.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës