Fotoja e parë nga versioni i ri i “The Addams Family”: Rikthehet familja rrëqethëse!

familja addams
Familja Addams / Foto: Printscreen /IMDB/Instagram/vanityfair

Revistë "Vanity Fair"ka publikuar ekskluzivisht fotot e para të versionit të ri të "Familja Addams" i cili do të shfaqet në shërbimin e transmetimit "Netflix".

Seriali titullohet “E mërkurë” dhe do të ketë tetë episode me regji të Tim Burton. Morticia Adams luan rolin e aktores Catherine Zita Jones, dhe personazhi i bashkëshortit të saj Gomez luhet nga aktori Luis Guzman.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Vanity Fair (@vanityfair)

“Wednesday” është projekti i parë i madh televiziv i Burton si regjisor. Filmat origjinalë për familjen e kultit Addams janë drejtuar nga Barry Sonnenfeld, dhe elementët gotik që janë pjesë e pandashme e estetikës së Burtonit, gjykuar nga teaser-i, do ta bartin atë edhe në tonin karakteristik të filmave të këtij seriali.

Ky serial do të sjellë një perspektivë të re për personazhin ikonik të Wednesday Adams, i cili u portretizua tre dekada më parë nga Christina Ricci. Tani do ta shohim në rolin e anëtares më të re të familjes rrëqethëse që pushtoi botën Jenna Ortega.

Është një mister i mbinatyrshëm në të cilin Wednesday Adams shfaqet si student në akademi
"Asnjëherë më". Ajo përpiqet të kontrollojë fuqitë e saj të reja, të qëndrojë në rrugën e misteriozes
Vrasjet serike që ndodhin në qytetin e saj të vogël dhe për të zgjidhur misterin e mbinatyrshëm në të cilin
prindërit e saj ishin pjesë 25 vite më parë. Përmes gjithë kësaj, ajo përpiqet të ketë një jetë relativisht normale adoleshente në të njëjtën kohë.

Video e ditës